Predaj a servis IT zariadení, správa sietí, IT Outsourcing +421 908 662 068

První pevný disk na světě, navržený speciálně pro systémy NAS


VIDEO:

  

Červená sa k úložisku NAS hodí

Exkluzívna technológia NASware spoločnosti WD, ktorá je súčasťou každého pevného disku WD Red, vylepšuje výkon úložisko NAS obmedzením obvyklých problémov pevných diskov používaných v systémoch NAS, vrátane problémov s kompatibilitou, integráciou, vymeniteľnosť, spoľahlivosťou a nákladov na vlastníctvo, ktoré vznikajú pri použití pevných diskov určených pre stolné počítače.

Pevné disky pre stolové počítače sú určené pre stolové počítač

Pevný disk pre stolný počítač bol navrhnutý pre optimálny výkon a spoľahlivosť stolného počítača. Hoci disky pre stolové počítače predstavujú cenovo dostupnú alternatívu k diskom podnikovej úrovne, existuje u nich väčšie riziko potenciálnej straty dát a zlyhania v systéme NAS, ktorý je v prevádzke nepretržite a je konfigurovaný v poli RAID. Konkrétne problémy, ktoré môžete zaznamenať pri používaní stolných diskov v prostredí NAS alebo RAID, zahŕňajú:

Kompatibilita: Pevné disky pre stolové počítače nie sú vždy testované na kompatibilitu s úložiskom NAS a môžu predstavovať problém pri integrácii.
Spoľahlivosť: Väčšina stolových diskov nebola navrhnutá na používanie za vysokých prevádzkových teplôt alebo v prostredí s nepretržitou prevádzkou. Kvôli tomu je znížená ich spoľahlivosť pri používaní v systéme NAS.

Ovládače zotavenie po chybe: Stolné disky neboli navrhnuté pre použitie v prostrediach typu RAID a zahŕňajú ovládače, ktoré bránia ovládači RAID zasiahnuť v prípade, že dôjde k chybe, ktorá môže po čase spôsobiť zlyhanie poľa RAID. Prestavba poľa RAID často vyžaduje niekoľko hodín a môže mať významný dopad na dobu výpadku a produktivitu.

Hluk a vibrácie: Stolové disky sú zvyčajne navrhnuté na využitie v jednodiskových systémoch. Nie sú optimalizované pre vícediskové systémy, ktoré vykazujú vyššie úrovne hluku a vibrácií. Ak tieto disky nainštalujete do zariadenia NAS, vyššia miera vibrácií by mohla znížiť ich spoľahlivosť a životnosť.

Viac ako stolný počítač s technológiou NASware

Disky WD Red obsahujú technológiu NASware spoločnosti WD, ktorá odpovedá na mnoho výziev, s ktorými sa tradičné pevné disky pre stolové počítače stretávajú v systéme NAS. Spoločnosť WD spolupracuje priamo so svojimi partnermi, aby bolo možné testovať kompatibilitu a zákazníci mohli s istotou určiť, ktorý disk je pre ich systém NAS najvhodnejšie. Tento inovatívny firmware, ktorý bol navrhnutý s dôrazom na poskytovanie vyššieho užívateľského komfortu v malých systémoch NAS, jemne vyvažuje najdôležitejšie vlastnosti výkonu, spotreby a spoľahlivosti v prostrediach s viac diskami. Unikátna algoritmy technológia NASware optimalizujú spotrebu a výkon bez kompromisov vo vlastnostiach, ktorých si majitelia systémov NAS cení.

Šetrite energiu i peniaze

Technológia NASware optimalizuje spotrebu. Vďaka tomu dosiahnete výrazných úspor a znížite prevádzkové teploty disku. Tým sa zvýši celková spoľahlivosť i výkon disku a znížia sa náklady na vlastníctvo systému NAS.

Inteligentné zotavenie z chýb

Technológia NASware so zabudovaným ovládačom inteligentného zotavenie z chýb tiež zabraňuje tomu, aby boli disky z poľa RAID vyradené kvôli príliš dlhému zotavovanie z chýb. To znamená lepšiu dostupnosť a kratšie prestoje pri prestavbe poľa RAID.

Dokončovanie príkazov

Technológia NASware minimalizuje poškodenie a stratu dát v prípade neočakávaného výpadku prúdu dokončením práve prebiehajúceho príkazu pred vypnutím, čím ešte zvyšuje spoľahlivosť.

Dôležité funkcie pre integrátorov systémov

Technológia NASware má vedľa funkcií, vďaka ktorým sú disky WD Red dokonalé pri osadzovaní alebo aktualizáciách systémov NAS, funkcie, ktoré potrebujú integrátori systémov pri budovaní špecializovaných systémov NAS.

    Podpora streamovanie – technológia NASware zahŕňa kompatibilitu so sadou inštrukcií streamovanie rozhranie ATA, ktorá je kľúčová pri využití v oblastiach audiovizuálnych úložísk, napríklad v aplikácii Windows Media Center.
    Podpora technológie SCT (SMART Command Transport) – technológia NASware umožňuje sledovanie a meranie výkonu disku prostredníctvom sady diagnostických príkazov SMART. Technológia SMART sprostredkováva napríklad údaje o teplotných profiloch, štatistiky prístupov k disku, atď Technológia NASware tiež zaisťuje presnosť teploty s toleranciou 1 ° C.
    Podpora správy napájania – umožňuje v systéme NAS optimalizovať spotrebu energie.
    Výkon BIC – optimalizované vyhľadávania poskytuje výkonnosť BIC pri znížení spotreby a hlučnosti.

Pevný disk Western Digital RED WD10EFRX pro použití v NAS zařízeních

 • Kapacita 1 TB
 • rozhraní SATAIII/600 (6Gb/s), SATAII/300 kompatibilní
 • IntelliPower™ Algoritmy pro pečlivé vyladění rovnováhy otáček, přenosové rychlosti a ukládání do mezipaměti pro dosažení výrazných úspor energie a spolehlivého výkonu.
 • 64MB cache
 • extrémně tichý
 • snížená spotřeba energie až o 38% oproti běžným diskům
 • až o 35% vyšší MTBF oproti desktopovým diskům
 • navržen pro provoz 24 hodin, 7 dní v týdnu
 • RAID kompatibilní
 • pro správnou funkčnost pod Windows XP a staršími OS doporučujeme stáhnout utilitu WD Align utility z http://www.wdc.com/en/products/advancedformat/
 • záruka 3 roky

 

 

 

 

 

zdroj:  http://www.wdc.com/cz/products/products.aspx?id=810