Predaj a servis IT zariadení, správa sietí, IT Outsourcing +421 908 662 068

Dôkaz pravosti WINDOWS 8


Dôkaz pravosti pri zakúpení PC alebo notebookov s predinštalovaným systémom WINDOWS 8

S príchodom Windows 8 došlo u počítačov dodávaných od výrobcov ako predinštalované k odstráneniu COA štítkov s produktovým kľúčom

Dôkazom pravosti SW je teraz tzv. Genuine Microsoft Label na ktorej už produktový kľúč nieje.

Kľúč je po novom integrovaný priamov  BIOSE a operačný systém si ho pri inštalácii automaticky doplní. Po pripojení PC k internetu dôjde na pozadí automatická aktivácia systému. Pokial zákazník nemá pripojenie k internetu, aktivácia je cez aktivačnú linku MS.

Niektorý výrobcovia počítačov nedodávajú inštalačné médiá s operačným systémom Windows. Inštalačné súbory sú v týchto prípadoch umiestnené na skrytom oddiely pevného disku.

Doporučujeme si pri prvom spustení počítača vytvoriť záložnú kópiu týchto inštalačných súborov, pretože môže doisť k zmazaniu tohoto oddielu alebo poškodení celého pevného disku a následne k strate inštalačných súborov. Systém už potom nebude možné v prípade potreby nainštalovať bez návštevy autorizovaného servisu výrobcu. Pri zálohovaní využite príslušnú utilitu výrobcu.

Pri dodávke PC so systémom Windows 7 a rovnako tak u COEM licencíí MS Windows 7 a MS Windows 8 zostáva dôkazom pravosti  SW stále COA štítok s produktovým číslom

 

Dôkaz pravosti WINDOWS 8

Dôkaz pravosti WINDOWS 8

Dôkaz pravosti WINDOWS 8